Genel Bilgiler

Biyografi

KOSGEB Burdur Sinerji Merkez Yöneticisi olarak 2005 -  2008 yıllarında görev yapmıştır. 2008 - 2012 yıllarında Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Sarıtaş, 2012 yılından 2020 yılına kadar Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Ayrıca Üniversite bünyesinde Rektör Danışmanlığı, Senatörlük, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Sanayi İşbirliği, Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkez Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Türk Patent ve Marka Kurumu Burdur Bilgi ve Doküman Birimi Sorumluluğu ve Burdur Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Grubu Başkanlığı da yapmış olan Sarıtaş, üniversite içinde ve dışında birçok kurulda da yer almış ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.  Sarıtaş, bu görevlerinin yanında Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında da çeşitli yurtdışı görevlerinde bulunmuştur.

              Pazarlama alanında Doçent olan Sarıtaş, Pazarlama, Markalaşma, Sosyal Medya, Sektörel Kümelenme, Devlet Teşvikleri ve Aile İşletmelerinde Yönetim konuşlarında çalışmalar yapmış, birçok firma ve STK’ya danışmanlık ve eğitim hizmeti de vermektedir. 2006 Yılından itibaren Türkiye’nin birçok ilinde 100’e yakın eğitim ve konferans veren Sarıtaş, Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları’nın tamamında, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı dâhil birçok Kamu Kurum ve Kuruluşunda KOBİ’lere, girişimcilere ve gençlere yönelik eğitim, seminer ve konferans vermiştir.

1981 Yılında Ankara’da doğan Ahmet SARITAŞ, ilk ve orta öğrenimi Antalya’da tamamladıktan sonra, 2003 yılında Akdeniz Üniversitesi İİBF İşletme bölümünden onur öğrencisi olarak, 2007 yılında yine aynı üniversitede  yüksek lisans eğitimini, 2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi SBE İşletme A.B.D.’ de

Doktora eğitimini tamamlamıştır. İngilizce bilen Sarıtaş’ın, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış köşe yazıları ve bilimsel proje, makale ve tebliğleri ile kitap yazarlıkları bulunmaktadır.


Kurum Bilgileri

Birim
Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Bölüm
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü
Ana Bilim Dalı
Lojistik Yönetimi Anabilim Dalı

İletişim